Jump to content
madness75

MKV файловете

Recommended Posts

madness75

Хора здравейте, голямо благодаря за работата по качването и сийдването на съдържанието, но не може ли да заместим тоя файлов формат в нещо което се чете от Самсунг телевизорите?

Не знам вие къде гледате филмите, аз винаги на големия екран и ми е много тъпо като не се отваря файла. Ще се радвам много , ако някой е намерил друго решение освен преобразуване на файла!

Сподели този пост


Връзка към него
Сподели и в:
knife

MKV се чете от телевизорите на Самсунг. Това, което не се "прочита" е звука. Има много начини по, които това може да се оправи. Най-лесния, след няколко настройки е като си инсталираш Plex на компютъра и телевизора. Това при положение, че е смарт и има наличен Plex за сваляне. Така ще избегнеш и прехвърляне от компютъра на флашката, защото ще гледаш директно от него на телевизора през приложението. Повече инфо - https://www.plex.tv/ 

 


fanart2@2x.jpg

Сподели този пост


Връзка към него
Сподели и в:
spk

Всички рипващи scene групи от доста години вече са приели "mkv" за основен стандарт при филмите и сериалите. Има групи, които все още се занимават да ги преработват в avi или mp4, ама по някое време и тия формати ще останат в историята. Имам пет телевизора Samsung в нас купувани в различни години (2013-2018) и мога да кажа, че всичките възпроизвеждат mkv формат, дори в 1080p резолюция без никакъв проблем и засечка. От коя година е твоя телевизор, нито един mkv файл ли не тръгва? Иначе има програми с които лесно може да се преработи от mkv в avi, aма там ти трябва малко по-корав процесор, че иначе час и половина филм, че го обработва 5 часа.

 

P.S. Възможно е x265 кодека да прави проблеми на по-старите модели, но x264 се разчита от всички модели.

Сподели този пост


Връзка към него
Сподели и в:
madness75

ТВ е C серия , дава ми не поддържан формат, за година не знам точно , но сигурно е преди 2013

Сподели този пост


Връзка към него
Сподели и в:

Присъединете се към нас

Може да публикувате съобщение, след като се регистрирате. Ако имате акаунт, влезте сега,за да публикувате с него.
Забележка: Вашият пост ще се нуждае от одобрение от екипа, преди да стане видим.

Guest
Отговори в тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use ; Privacy Policy ; Правила ; We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.